Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Automatyczne płatności bez zatrzymywania się na A1 (2019)

Automatyczne płatności bez zatrzymywania się na A1 (2019)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 22-06-2019, 8:12 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Od 2018 roku testowany jest nowy system płatności za przejazd autostradą A1 Toruń - Gdańsk. Można pobrać bezpłatną aplikację, przypisać do swojego auta kartę kredytową i kamery przy bramkach automatycznie przeczytają nasz numer rejestracyjny, zapalą zielone światło i pobiorą opłatę z karty. To wszystko odbywa się bez zatrzymywania samochodu: jedynie lekko zwalniamy i droga wolna. Nazwa systemu to AmberGO.

W wakacje 2019 roku ma nastąpić przełom i upowszechnienie systemu, które powinno znacznie zmniejszyć korki na autostradzie A1. Dotychczas bowiem nie było specjalnych bramek dedykowanych wyłącznie dla użytkowników AmberGO, co więcej płatności były obsługiwane tylko w jednej z bramek, więc kto chciał z systemu skorzystać musiał stać w kolejce jak wszyscy i to jeszcze do jednej bramki właśnie. Dodatkowo płatności AmberGO były obsługiwane tylko jeśli przejeżdżaliśmy cały płatny odcinek autostrady, nie dało się go użyć na zjazdach pośrednich.

Od 1 lipca 2019 planowane są następujące zmiany:

- AmberGO będzie działał na wszystkich Placach Poboru Opłat (PPO; czyli zjazdach i wjazdach), będzie więc dostępny nie tylko dla kierowców chcących przejechać cały odcinek.

- Na każdym PPO ma być bramka przeznaczona wyłącznie dla użytkowników systemu AmberGO.

- Wszystkie pozostałe bramki będą obsługiwały płatności tradycyjne oraz AmberGO.

Prace trwają, np. od 14 czerwca 2019 system działa już na wszystkich zjazdach z autostrady, w chwili gdy piszemy te słowa miało trwać znakowanie bramek.

Czy korzystałeś już z AmberGO?
Jeśli korzystali Państwo już z systemu AmberGO to prosimy o komentarze poniżej. My szczerze kibicujemy każdej próbie usprawnienia absurdalnego systemu poboru opłat jakim są bramki na środku autostrady.

Informacje o AmberGO: a1.com.pl/nowy-system-platnosci-ambergo

Komentarze - forumZobacz też

Najnowsze wiadomości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Reklama | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 10910645