Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Automatyczne płatności na A1 (Autopay)

Automatyczne płatności na A1 (Autopay)

Jak płacić za pomocą aplikacji i bez zatrzymywania się na autostradze A1 Toruń - Gdańsk? Kiedy można korzystać ze specjalnej bramki?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 28-03-2020, 12:42 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Konfigurujemy aplikację i opłata jest pobierana z karty - bez zatrzymywania się, a do tego można korzystać ze specjalnej bramki. System nazywa się AmberGO.

Jak to działa?

Poniżej podajemy konfigurację dla aplikacji Autopay, która była obsługiwana jako pierwsza. Obecnie można też korzystać z aplikacji SkyCash oraz aplikacji Banku Millenium.

1) Pobieramy bezpłatną aplikację Autopay firmy Blue Media - dzięki niej zapłacimy nie tylko na A1, ale i na A4 (wersja na Android, wersja na Apple. Jest też dodatkowa aplikacja tylko dla tej autostrady (AmberOne), ale jej instalacja nie jest konieczna.

2) Aplikację musimy skonfigurować: wpisać dane swojego samochodu oraz dane karty, z której będą pobierane opłaty (nie ma trybu przedpłaconego). Poniżej przykładowy ekran aplikacji:
Aplikacja Autopay: wyświetlono informację, że jest poprawnie skonfigurowana

3) Na autostradzie A1 Toruń - Gdańsk wszystkie bramki obsługują automatyczne płatności. Dodatkowo czasem może być dostępna bramka wyłącznie dla takich płatności, więc tam kolejka może dużo szybciej się skracać. Taka bramka oznaczona jest przekreślonym inkasentem.

4) Podjeżdżamy powoli do bramki i system powinien rozpoznać nasz samochód (warto zadbać o czystość tablic rejestracyjnych), wówczas automatycznie podnosi się szlaban i my jedziemy dalej. Jeśli jest to bramka zjazdowa to opłata zostaje pobrana z karty.

Wszystko!

Czy można otrzymać faktury? Tak, wystarczy zaznaczyć taką opcję w aplikacji i podać dane.

Dzięki tej samej aplikacji możemy także automatycznie opłacać przejazd na autostradzie A4 Katowice - Kraków.

Nasza opinia? Korzystaliśmy z tej aplikacji i wszystko odbyło się wygodnie i bez problemów.

Komentarze - forumWięcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 14414718