Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Automatyczne płatności na A1 (Autopay)

Automatyczne płatności na A1 (Autopay)

Jak płacić za pomocą aplikacji i bez zatrzymywania się na autostradze A1 Toruń - Gdańsk? Kiedy można korzystać ze specjalnej bramki?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 16-08-2021, 7:34 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Konfigurujemy aplikację i opłata jest pobierana z karty - bez zatrzymywania się, a do tego można korzystać ze specjalnej bramki. System nazywa się AmberGO.

Jak to działa?

Poniżej podajemy konfigurację dla aplikacji Autopay, która była obsługiwana jako pierwsza i której używamy sami. Obecnie można też korzystać z innych aplikacji np. SkyCash, Yanosik czy niektórych aplikacji bankowych (m.in. PKO BP, Alior, ING, Pekao, Bank Millennium)

1) Pobieramy bezpłatną aplikację Autopay firmy Blue Media - dzięki niej zapłacimy nie tylko na A1, ale i na A4 (wersja na Android, wersja na Apple. Jest też dodatkowa aplikacja tylko dla tej autostrady (AmberOne), ale jej instalacja nie jest konieczna.

2) Aplikację musimy skonfigurować: wpisać dane swojego samochodu oraz dane karty, z której będą pobierane opłaty (nie ma trybu przedpłaconego). Poniżej przykładowy ekran aplikacji:
Aplikacja Autopay: wyświetlono informację, że jest poprawnie skonfigurowana

3) Na autostradzie A1 Toruń - Gdańsk wszystkie bramki obsługują automatyczne płatności. Dodatkowo czasem może być dostępna bramka wyłącznie dla takich płatności, więc tam kolejka może dużo szybciej się skracać. Taka bramka oznaczona jest przekreślonym inkasentem i napisem "Tylko AmberGO".

4) Podjeżdżamy powoli do bramki i system powinien rozpoznać nasz samochód (warto zadbać o czystość tablic rejestracyjnych), wówczas automatycznie podnosi się szlaban i my jedziemy dalej. Jeśli jest to bramka zjazdowa to opłata zostaje pobrana z karty, a aplikacja wysyła powiadomienie oraz e-mail.

Wszystko!

Czy można otrzymać faktury? Tak, wystarczy zaznaczyć taką opcję w aplikacji i podać dane.

Dzięki tej samej aplikacji możemy także automatycznie opłacać przejazd na autostradzie A4 Katowice - Kraków.

Nasza opinia? Korzystaliśmy z tej aplikacji i wszystko odbyło się wygodnie i bez problemów.

Komentarze - forum

wojtek (06-05-2023, 19:15)

w aplikacji PKO BP płatności za autostrady po wpisaniu nr. samochodu nie można przejść dalej bo ramka z nr, jest na czerwono i polecenie abym usunął obce znaki,Takich w nr, rejestracyjnym samochodu nie mam

Darek (15-05-2023, 17:48)

@wojtek Właśnie wpisałem swoje auto w aplikacji PKO BP - bez problemówZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22954458