Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Od 15 lutego 2021 drożej na autostradzie A2

Od 15 lutego 2021 drożej na autostradzie A2

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 14-02-2021, 12:17 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Od poniedziałku 15 lutego 2021 zapłacimy więcej za przejazd płatną autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Poznań - Konin.

Kierowcy samochodów osobowych i motocykli zapłacą za przejechanie tego odcinka 3 zł więcej, podobnie jak kierowcy samochodów z przyczepką czy pojazdów o dwóch osiach z kołami bliźniaczymi. Podwyżki dla większych pojazdów wahają się od 6 do 30 zł.

Podwyżka nie robi może aż takiego wrażenia dopóki nie uświadomimy sobie, że aby przejechać z Łodzi przez Poznań do granicy z Niemcami musimy wydać aż 96,90 zł! W dwie strony to już niemal 200 zł, a np. w Czechach winieta uprawniająca do jazdy po wszystkich autostradach przez 30 dni kosztuje 94,50 zł - czyli mniej niż jednorazowy przejazd między Łodzią a Świeckiem. Dodatkowo, aby uiścić te wszystkie opłaty trzeba się aż 6 razy zatrzymywać na bramkach.

Trudno znaleźć jakieś słowa pochwały dla takiego systemu. Niestety, obecne władze państwowe niewiele mogą zrobić, bo są to odcinki koncesyjne, na których obowiązują umowy sięgające korzeniami jeszcze lat 90-tych.

Szczegółowe stawki opłat, informacje o płatnościach itp. w tym miejscu.

Komentarze - forumZobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22671251