Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Czy w majówkę można kąpać się w morzu?

Czy w majówkę można kąpać się w morzu?

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 21-04-2018, 7:17 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

W marcu 2018 mieliśmy wyjątkowo zimną wodę w Bałtyku - średnio ok. 1 st. C, podczas gdy w poprzednich latach było to zwykle ok. 4 st. C. Po zimnym marcu przyszedł jednak ciepły kwiecień i woda szybko się nagrzewa, np. 20 kwietnia 2018 w Kołobrzegu było 11,9 st. C, a w Świnoujściu - 10,8. Nie wszędzie jednak tak jest, bo np. w Helu w ten sam dzień było tylko 4,9 st. C.

Czy w majówkę 2018 woda będzie na tyle ciepła, że - jeśli pogoda dopisze - będzie można kąpać się w Bałtyku? Niestety, statystki z poprzednich lat nie są optymistyczne. Zwykle w majówkę temperatura wody oscyluje wokół 10 st. C. Jednak w ostatnich latach wyjątkowo ciepły był 2014 rok, kiedy to w Świnoujściu 1 maja zanotowano 14,7 st. C. Jest więc prawdopodobnym, że jeśli obecne temperatury się utrzymają, to w niektórych miejscowościach woda może mieć ok. 15 stopni. Czy to wystarczająco żeby się kąpać? Nie jest to na pewno komfortowa temperatura, ale też nie trzeba być morsem, żeby zanurzyć się wtedy w morzu. Często latem jest właśnie tyle stopni i wiele osób - nieco odważniejszych i bardziej odpornych na chłód - wchodzi wtedy do morza.

Szczegółowe bieżące oraz historyczne dane znajdziecie Państwo w artykule o średnich temperaturach wody w Bałtyku. Przed majówką na pewno będziemy go aktualizować.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 17949945