Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Aktualna temperatura wody w Bałtyku

Aktualna temperatura wody w Bałtyku

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 24-04-2024, 8:33 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Oto cztery sposoby na sprawdzenie aktualnych temperatur wody w Morzu Bałtyckim, ale także w jeziorach lub też w dowolnym innym kraju (np. Chorwacji, Turcji itp.).

1. Średnie temperatury - czytelnie i prosto
Od wielu lat notujemy temperatury nad polskim morzem i średnie publikujemy w naszym serwisie. Dają one pogląd na to czego można się w danym miesiącu spodziewać. Dodatkowo staramy się podawać też aktualne dane, aby mieć pogląd jaka jest obecnie sytuacja. Zaleta jest taka, że to bardzo przejrzyste zestawienie.
* Średnie temperatury wody w Bałtyku

2. IMGW-PIB - dokładnie i profesjonalnie
Profesjonalne i wiarygodne pomiary Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Najlepsze chyba źródło informacji, jednak dla osób mniej obeznanych dotarcie do interesujących temperatur poza sezonem może być skomplikowane.
* Temperatury Bałtyku i polskich jezior od maja do września
* Dostępne cały rok dane hydrologiczne, wśród których znajdziemy temperatury morza

3. U ratowników - wiele miejscowości
Na zorganizowanych kąpieliskach ratownicy mierzą temperaturę wody i w większości przypadków jest ona publikowana w serwisie kąpieliskowym sanepidu. Wystarczy odnaleźć interesujące nas kąpielisko i tam wśród informacji jest często temperatura wody. Niestety, nie zawsze, nie dla wszystkich plaż, poza tym pomiar temperatury przez ratowników nie jest tak dokładny i wiarygodny jak przez specjalistów z IMGW.
Znajdziemy tu temperatury nie tylko Bałtyku, ale też innych kąpielisk (jezior, zalewów), ale tylko w sezonie kąpieliskowym.
* Serwis kąpieliskowy sanepidu

4. Mapa temperatury - poglądowo
W serwisie windy.com można zobaczyć mapę termiczną całego Morza Bałtyckiego. Są to dane bardzo poglądowe, uśrednione i naszym zdaniem nie uwzględniają specyfiki i różnic temperatur akurat w tym miejsce gdzie chcemy się kąpać. Za to na pewno dają pogląd.
Wielką zaletą jest to, że zobaczymy tu temperatury przez cały rok i to nie tylko w Polsce, nie tylko nad Bałtykiem, ale np. na Adriatyku w Chorwacji, na wybrzeżach Włoch, Turcji czy dowolnym innym morzu.
* Mapa temperatur morza na windy.com

Komentarze - forumZobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22891804