Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2014

Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2014

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 02-05-2014, 9:23 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Tegoroczna XXI Parada Parowozów odbędzie się w sobotę 3 maja 2014. Oczywiście jak co roku atrakcji i przede wszystkim przyjeżdżających i odjeżdżających parowozów można się spodziewać w Wolsztynie nie tylko w ten dzień, ale również w pozostałe dni majówki - szczegóły poniżej.

Parada Parowozów jest imprezą o międzynarodowym zasięgu. Co roku, na długi weekend majowy, zjeżdżają do Wolsztyna lokomotywy parowe z całej Europy, często ciągnąc za sobą turystyczne, pasażerskie składy. A dlaczego do Wolsztyna? Bo to jedyne miejsce w Europie, a być może nawet na świecie, w którym lokomotywy parowe obsługują zwykłe, rozkładowe przejazdy pasażerskie w ciągu roku. Po szczegóły i rozkłady zapraszamy do naszego artykułu o Wolsztynie.


Program - Parada Parowozów 2014

Parada będzie odbywała się na torach między parowozownią a dworcem kolejowym (wzdłuż ulicy Dworcowej; zobacz plan Wolsztyna). Wstęp jest bezpłatny.

1-2 maja 2014 (czwartek - piątek):

Już w te dni będą do Wolsztyna przyjeżdżały i z niego odjeżdżały pociągi specjalne ciągnięte przez lokomotywy parowe.

3 maja 2014 (sobota):

Od rana będzie można zobaczyć przyjeżdżające i manewrujące lokomotywy parowe. Tak będzie przez cały dzień, będzie również możliwość przejechania się pociągami ciągniętymi przez takie lokomotywy (szczegóły - patrz poniżej "Pociągi specjalne").

godz. 10:30 - 13:00: Animacje dla dzieci

godz. 13:30 - 15:00: Parada Parowozów
Parada Parowozów to trwający ok. godzinę cykl przejazdów w rozmaitych konstelacjach (np. wszystkie lokomotywy połączone razem). Widzieliśmy to na własne oczy i wrażenie jest rzeczywiście niezwykłe! W tym roku w Paradzie weźmie udział 8 parowozów (z Polski, Czech i Słowacji).

15:00 - 18:00 - Animacje w strefie dla rodzin

godz. 21:00 - 22:30 - spektakl "Światło, dźwięk i para"
Efektowne widowisko odbywające się po zmroku, w którym biorą udział parowozy.

4 maja 2014 (niedziela):

W niedzielę również należy się spodziewać licznych lokomotyw odjeżdżających i przyjeżdżających z wolsztyńskiej stacji oraz pociągów specjalnych, którymi będzie można odbyć przejażdżkę po okolicy.

10:00 - 18:00: Strefa animacji dla dzieci
10:30 - 12:00: Zawody maszynistów
12:00 - 18:00: Animacje dla rodzin


Pociągi specjalne - rozkłady, bilety itp.

Wszelkie informacje o pociągach specjalnych (m.in. rezerwacja biletów, rozkłady jazdy), o możliwościach przyjazdu nimi do Wolsztyna, a także odbycia przejażdżki zabytkowymi składami po okolicach znajdują się na stronie turkol.pl.

Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów w lokomotywami parowymi - lista jest dostępna na stronie Parowozowni Wolsztyn.


Parkingi - plan
Zobacz: plan Wolsztyna z zaznaczonymi specjalnymi parkingami (na planie także inne ważne informacje dla kierowców).


Dni Ziemi Wolsztyńskiej
Równolegle z Paradą Parowozów organizowane są Dni Ziemi Wolsztyńskiej. Zobacz program oraz inne informacje nt. Dni Wolsztyna 2014.

Parada Parowozów 2013Zobacz więcej zdjęć i filmik z Parady Parowozów 2013

Komentarze - forumZobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22670973