Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Wystawa Klocków Lego - Zakopane, Kołobrzeg (nasza opinia)

Wystawa Klocków Lego - Zakopane, Kołobrzeg (nasza opinia)

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 08-07-2014, 17:10 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Od 5 lipca do końca wakacji 2014 będzie można oglądać wystawę klocków Lego w dwóch miejscach:
- w porcie w Kołobrzegu (ul. Towarowa, w pobliżu latarni morskiej),
- w Zakopanem: Dolna Rówień Krupowa (niedaleko Krupówek).

My mieliśmy okazję odwiedzić tę samą wystawę w styczniu 2014 roku, kiedy to była prezentowana we Wrocławiu. Poniżej nasze wrażenia, chociaż trzeba wziąć pod uwagę dwie istotne zmiany. Po pierwsze od tego czasu przybyło sporo budowli (doszedł m.in. cyrk, szpital, gablota z muminkami, a także starożytne Forum Romanum). Po drugie powiększona o nowe budynki wystawa została podzielona na pół i część budowli pojechała nad morze, a część w Tatry, dlatego nie wszystkie z opisywanych przez nas budowli będzie można spotkać w jednym miejscu.

Wystawa składa się z kilkudziesięciu gablot, w których przedstawiono budowle i sceny skonstruowane z klocków Lego. Są to zarówno niewielkie, pojedyńcze modele (np. samolotów) jak też i rozbudowane sytuacje (sceny batalistyczne czy życie miasta). Niektóre z gablot są w niewielkim stopniu interaktywne (np. naciśnięcie przycisku powoduje, że pociąg jedzie).

Naszym zdaniem największą zaletą wystawy jest jej ogromna różnorodność. Dzięki niej w niektórych miejscach dzieci przykleją nosy do szyb, a w innych przystaną na dłuższą chwilę rodzice czy nawet dziadkowie.

Oto niektóre z ciekawszych obrazków.
* Piękny renasansowy zamek z murami i bastionami (jak np. na Jasnej Górze) i ze sceną przyjazdu jakiejś ważnej osobistości w karocy.
* Zestawy z Hobbita i Władcy Pierścieni (w tym wieża Sarumana).
* Kilka interaktywnych robotów MindStorms.
* Scena batalistyczna z września 1939 z m.in. tankietką, kawalerią, wiejską chatą i niemieckim czołgiem.
* Typowa dla lat 90-tych budka kempingowa, z której sprzedawano zapiekanki.
* Wiele makiet z jeżdżącymi pociągami.
* Mnóstwo pojazdów z PRL (np. Star, który woził JP2 w 1979 roku).
* Duża gablota z zamkami i rycerzami.
* Bardzo duża scena - życie miasta Lego City (lotnisko, port, pociągi, strażacy itp.).

I jeszcze wiele innych. Przy czym rozmiar tych budowli jest bardzo zróżnicowany.

Czy zatem warto pójść? Bilety nie są zbyt tanie, więc przed pójściem trzeba się zastanowić. Naszym zdaniem jeśli w rodzinie Lego jest lubiane (np. dzieci dużo się bawią), to warto odwiedzić tę wystawę. Jeśli zaś przy klockach Lego nie spędza się wiele czasu, to gdzieś tam przy okazji można się przejść - jeśli mamy wolny czas i parę złotych.

Ceny biletów za osobę (takie same w Kołobrzegu i w Zakopanem):
- sobota - niedziela: 12 zł
- poniedziałek - piątek:
* 9 zł od godz. 10 do 14;
* 12 zł od 14 do 20;
* 8 zł od 20 do 21

Bilet rodzinny (4 osoby w tym max. 2 dorosłe): zawsze 9 zł za osobę
Dzieci do 95 cm - wejście bezpłatne

Komentarze - forum

ROMEK (05-05-2014, 18:04)

Byłem na wystawie w Łodzi i naliczyłem kilkadziesiąt a dokładnie 75 makiet. Myśle, ze to nie mało i nie wiedziałem nigdy w Polsce wiekszej i lepiej przygotowanej wystawy (a byłem na przestrzeni ostatnich lat na około 6-ciu w Polsce). Np. swiatło i system ekspozycyjny jest bez porównania lepiej przygotowany. My z dzicmi spedzilismy tam blisko 2 godziny i naprawde było super.

gość (31-08-2015, 16:39)

Byłam w Kołobrzegu na wystawie ale ceny wstępu znacznie się rożniły od tych co podajecie, oczywiscie musiałam zaplacic więcej i z tego powodu poszedł na wystawę tylko najstarszy syn ??

psur.pl (31-08-2015, 16:54)

@gość Nasza relacja dotyczy wystawy z 2014 roku - wiele razy w tym tekście przewija się ta data, jest również wyraźnie określona pod tekstem data aktualizacji. Co za wystawa Lego jest w Kołobrzegu w 2015 roku to nie wiemy, może to coś zupełnie innego, może też bilety podrożały.Pozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 16173976