Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Żywa Szopka we Wrocławiu - Wittigowo 2020/2021

Żywa Szopka we Wrocławiu - Wittigowo 2020/2021

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 26-12-2020, 0:53 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Aktualizacja 2020/2021
Mimo panującej zarazy i w tym roku przy kościele Redemptorystów we Wrocławiu (ul. Wittiga) stanęła żywa szopka. Jak podaje wrocławski Gość Niedzielny wśród zwięrząt znajdziemy owce wrzosówki, owce kameruńskie, kózki miniaturki oraz osiołka.

Szopka jest na wolnym powietrzu, dostępna całą dobę, jest więc to bezpieczne miejsce pod kątem epidemii.

Poniżej relacje z poprzednich lat.

---
Aktualizacja 2017/2018

We Wrocławiu jak co roku żywa szopka jest tworzona u Redemptorystów przy parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia (ul. Wittiga - to kawałek za ZOO, trzeba skręcić w prawo). Znajdują się tam m.in. osiołki. Tak samo jest i w 2017 roku, byliśmy tam 25 grudnia 2017 i widzieliśmy zwierzątka. Co roku szopka jest czynna do 6 stycznia, czyli Uroczystości Objawienia Pańskiego.
Zwierzęta w zagrodzie, przyglądają im się ludzie[zdjęcie: Żywa szopka we Wrocławiu, ul. Wittiga, grudzień 2017. Na pierwszym planie jedna z zagród, daleko w tle grota ze żłóbkiem]

Poniżej nasza relacja z odwiedzin w szopce sprzed kilku lat.

---

W dzisiejszy mroźny dzień postanowiliśmy odwiedzić jakąś żywą szopkę we Wrocławiu. Stworzyli taką - jak chyba co roku - ojcowie redemptoryści z parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Wittiga (niedaleko ZOO). O ile się orientujemy jest to jedyna w tym roku żywa szopka we Wrocławiu (jeśli ktoś ma inne informacje, to prosimy o komentarz poniżej).

Szopka składa się z czterech zagród ze zwierzętami (m.in. kucyki, osiołek). Stajenka ze Świętą Rodziną jest zrobiona z dużych figur. Całość bardzo ładna i sympatyczna.

Dzieciaki mają dobry dostęp do zwierząt, mogą obejrzeć je z bliska, a niektóre bydlątka podchodzą zupełnie blisko, dając się głaskać.

Godzin otwarcia chyba żadnych nie ma, bo całość jest taka zaaranżowana, że dostęp do szopki jest cały czas (no chyba, że ktoś wywozi zwierzaki na noc, w co jednak wątpimy).

Warto wiedzieć, że w niedziele i święta w kościele przy ul. Wittiga o godz. 12:00 jest odprawiana msza z udziałem dzieci.

Komentarze - forumPozostałe wpisy na blogu

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 14112194