Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Saperzy na plaży w Kołobrzegu mają mnóstwo pracy

Saperzy na plaży w Kołobrzegu mają mnóstwo pracy

Redakcja | ostatnia aktualizacja: 01-02-2011, 18:21 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Od kilku tygodni na plaży w Kołobrzegu intesywnie pracują saperzy usuwając pozostałości amunicji z czasów II wojny światowej. Na niewybuchy wielokrotnie natknęli się robotnicy pracujący przy umacnianiu brzegu. Z tego względu roboty budowlane przerwano i do akcji wkroczyli właśnie saperzy.

W ciągu kilku tygodni ich pracy codziennie znajdowano kilka, a nawet kilkanaście różnych niewybuchów, co spowodowało, że postanowiono rozszerzyć zasięg akcji na odcinek plaży o długości 3 kilometrów (początkowo był to nieco ponad kilometr).

Sytuacja ta zaniepokoiła władze Kołobrzegu, ale odpowiadający za przeprowadzane prace Urząd Morski w Słupsku zapewnia, że do rozpoczęcia sezonu letniego plaża będzie gotowa na przyjęcie turystów.

W marcu 1945 roku miały miejsce zacięte walki o Kołobrzeg. Bronione przez hitlerowców miasto szturmowały oddziały I Armii Wojska Polskiego. W wyniku walk zniszczone zostało ok. 85 - 90% zabudowy miasta.

Komentarze - forumZobacz też

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22502833