Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Zakopane

Zakopane - opłata klimatyczna

Zakopane, gmina Miasto Zakopane. Pobierana jest opłata miejscowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(2,00 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
W grudniu 2023 pojawiła się nowa uchwała wprowadzająca pobór opłaty miejscowej (jej wysokość nie uległa zmianie i wciąż wynosi 2 zł). Uchwała ta została jednak unieważniona przez Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie dnia 28 XII 2023. Nie wiemy czy w tej sytuacji opłata jest pobierana - być może odbywa się to na podstawie jakiejś starej uchwały.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Noclegi w Zakopanem (ceny i opinie)

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2024 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

Irena (07-08-2015, 20:37)

Jaki jest sposób rozliczania opłaty miejscowej przez pensjonaty,jakie powinnam otrzymać potwierdzenie uiszczenia tej opłaty.Ja nie otrzymałam żadnego rachunku,ani paragonu.

Ania (24-04-2016, 13:51)

Aja ję zupę ;-]

JulaWeg (04-07-2017, 3:27)

Jeszcze jedno; nam turysta płaci za nocleg, tymczasem miasto pobiera opłate za dzien. Tak więc jeżeli rezerwacja jest od 1-2 to opłata wynosi (2 osoby) 8 zł. W tym samym dniu przyjeżdza następny klient i on rownież płaci za ten sam dzień tylko,że nie nam, ale miastu. Jak to skalkulować w przypadku kiedy często goście przyjeżdzają wieczór a wymeldowanie jest przed południem. Czy ktoś kompetentny może to wszystko wyjaśnić. Najgorsza sprawa ma miejsce z klientami, którzy przyjeżdżają na weekend. Mają opłacony wcześniej pobyt, ale nie podatek miejscowy. Tych musimy ścigać. Nie mówię już o całej buchalterii z tym związanej. Czy ktoś nie może coś mądrego w tej sprawie postanowić? Może jakieś kupowy wykupywane w kiosku załatywiły by sprawę. Chyba my ciężko pracujący gospodarze, płacący wygórowane podatki VAT mamy prawo domagać się ulg od Państwa a nie utrudnień.

Seneka (10-09-2017, 16:27)

Gdybym na urlopie miał biegać po urzędach, to bym takiego miejsca nie wybrał. Przepis z PRL. Należy zlikwidować.

Zakopiańczyk (07-06-2021, 21:37)

Miasto Zakopane przegrało w tej sprawie, liczy się pełna doba. Niestety nie będzie pełnej doby od początku wypoczynku do końca. Zatem kiedy będzie przyjazd tylko na jeden NOCLEG (a nie dzień) to nie należy naliczać taksy klimatycznej. Ten kalkulator wprowadza użytkowników w błąd, proszę poprawić jego funkcje i oficjalnie opisać na jakiej podstawie jest liczona taksa.

psur.pl (07-06-2021, 21:53)

@Zakopiańczyk Oczywiście, formalnie opłatę płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu, więc może słowo "nocleg" będzie lepsze niż "dzień".

Teresa (20-06-2021, 10:44)

A co jesli osoba mieszkajaca w hotelu, ma staly meldunek w Zakopanem ?

OSINT PL (22-07-2021, 0:36)

https://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0E6009EF2D

Turysta (08-08-2021, 8:32)

@psur.pl (07-06-2021, 21:53) Wg mnie nie powinniśmy mieszać doby hotelowej, pobyt w hotelu, noclegu w hotelu z dobą o której mowa w ustawie. Przykład 1: Ile wynosi opłata za 23 godz spędzone w Zakopanym? Przykład 2: Ile wynosi opłata za 25 godz spędzone w Zakopanym zameldowanie 2 nad ranem wymeldowanie 3 nad ranem (2 noclegi)? Przykład 3: Ile wynosi opłata za 25 godz spędzone w Zakopanym zameldowanie 11 rano wymeldowanie 12 w południe (1 nocleg)?<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22112653