Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Duszniki-Zdrój

Duszniki-Zdrój - opłata klimatyczna

Duszniki-Zdrój, gmina Miasto Duszniki-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(4,50 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Podana stawka obowiązuje od 1 stycznia 2022. Od tego dnia zlikwidowano istniejące wcześniej ulgi, np. dla dzieci czy niepełnosprawnych.
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Noclegi w Dusznikach-Zdroju (ceny i opinie) - booking.com

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Opłatę uiszcza się przebywając w tej miejscowości dłużej niż dobę. Płaci się za każdą rozpoczętą dobę pobytu.
 3. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 4. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie podane miejscowości aktualizowaliśmy na 2024 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 5. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

Pacjent z Jana Kazimierza A (12-09-2014, 20:58)

Szpitale uzdrowiskowe to są szpitale i nie wolno pobierać opłat klimatycznych, jest to zapisane w ustawie, już wiele szpitali uzdrowiskowych zostało podanych do sądu, gdyż to jest bezprawne. Ostatnio było głośne w telewizji TVN "Uwaga"

anonim (16-02-2016, 17:14)

orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowita niezdolność do pracy - trzeba spełniać oba warunki czy niepełnosprawność znaczna/umiarkowana jest wystarczająca podstawą?

www.psur.pl (16-02-2016, 18:49)

@anonim Trudno powiedzieć co radni mieli na myśli, takie niegramatyczne sformułowania w uchwale to trochę wstyd. Dla jasności oto dokładny cytat z obowiązującej uchwały: "Ustala się dzienną stawkę opłaty uzdrowiskowej na terenie gminy uzdrowiskowej Duszniki-Zdrój od osób posiadających na podstawie obowiązujących przepisów orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, całkowita niezdolność do pracy w wysokości 1,80 zł za każdy dzień pobytu."<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22305418