Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Nawigacja w tablecie Dell Venue 7? Testujemy!

Nawigacja w tablecie Dell Venue 7? Testujemy!

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 26-03-2015, 6:35 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Jesteśmy w trakcie testowania tabletu Dell Venue 7 jako nawigacji. Póki co testujemy go z darmowym programem do nawigacji Google Maps, uchwytem firmy Trust i darmowym internetem aero2. Po pewnym czasie napiszemy wyczerpujące testy (umieścimy linki poniżej), póki co chcielibyśmy się podzielić pierwszymi wrażeniami.

Naszym punktem odniesienia jest przede wszystkim nawigacja Navroad VIVO 6" z AutoMapą, których używamy od kilku lat, ale także używana jeszcze wcześniej nawigacja Navia Nv33 3,5" z Biedronki z MapąMap TOP.

Pierwsze wrażenie to świetna jakość obrazu w tablecie Dell Venue 7. Nawet w jasny dzień prezentowane rzeczy są bardzo wyraźne. Do tego jest jeszcze automatyczne dostosowanie jasności do aktualnego oświetlenia, co jest nie tylko bardzo wygodne (szczególnie podczas dłuższej trasy), ale też pozwala oszczędzać baterię. No właśnie, długość pracy na baterii to kolejna zaleta.

Świetną cechą systemu Android jest możliwość "wpisywania" nazw głosem (do tego trzeba mieć połączenie z Internetem): zamiast mozolnie klikać na klawiaturze nazwę ulicy możemy ją po prostu powiedzieć i to rzeczywiście działa - sprawdzaliśmy! Tak jest w przypadku aplikacji Google Maps, nie wiemy jeszcze czy inne programy z tego korzystają.

Dell Venue 7 bardzo dobrze współgra z darmowym Internetem aero2. Zasięg aero2 podczas jazdy po dużym mieście był oczywiście zupełnie wystarczający, da się nawet jechać z wyświetlonym zamiast mapy widokiem satelitarnym, chociaż ten widok to chyba jednak bardziej ciekawostka, niż praktyczne ułatwienie. Natomiast wielka wada aero2 to konieczność wpisywania captchy (te śmieszne cyferki do przepisywania) co jakiś czas, czego kierowca w czasie jazdy nie powinien raczej próbować robić.

Tablet nie ma najmniejszych problemów z łapaniem sygnału GPS - po włączeniu i złapaniu w kilka sekund aero2 jest już gotowy do nawigowania, więc nawet niezbyt wiadomo kiedy ten sygnał GPS łapie.

Wadą tabletu Dell Venue 7 w stosunku do nawigacji Navroad VIVO jest na pewno brak dedykowanego uchwytu i ładowarki (przynajmniej my takich nie znaleźliśmy). My kupiliśmy uchwyt Trust 19735 za ok. 45 zł z przesyłką. Jesteśmy w trakcie testowania go, więc od oceny się jeszcze powstrzymamy.

Aplikacja Google Maps wygląda na bardzo podstawową - niewiele tam opcji - ale za to jest bardzo wygodna i prosta w obsłudze. Dla osób mniej pasjonujących się mapami, a chcących po prostu gdzieś dojechać może być dobrym wyborem.

Tyle wrażeń na gorąco, za jakiś czas postaramy się napisać szczegółowe testy.

Komentarze - forumPozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22914149