Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > blog > Przed wyjazdem słucham regionalnego radia

Przed wyjazdem słucham regionalnego radia

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 20-11-2013, 6:41 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Mam taki zwyczaj, że na jakiś czas przed dłuższym wyjazdem słucham sobie rozgłośni radiowej z tamtego regionu - przez Internet oczywiście. Słuchając lokalnych wiadomości czy nawet reklam można się fajnie wczuć w rytm życia danego regionu, zapoznać choćby z nazwami miejscowości. To bardzo miłe, można się cieszyć wyjazdem już dużo wcześniej.

Przykłady?

Gołubie - tablica z nazwą miejscowości po polsku i kaszubskuWybierającym się na Kaszuby (w tym np. do Władysławowa czy na Mierzeję Helską) polecam Radio Kaszebe, czyli tamtejszą rozgłośnię radiową, która część programu nadaje po kaszubsku.

Przed wyjazdem na Podlasie słuchałem z kolei Katolickiego Radia Podlasie.

A gdy latem odliczałem już dni to tradycyjnego urlopu nad polskim morzem, to by posłuchać wiadomości z plażowych okolic, włączałem Radio Koszalin.

Zobacz też: podstawowe porady przed wyjazdem.

Komentarze - forumPozostałe wpisy na blogu

Zobacz też

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22891835