Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > wiadomości > Odłowy karpia na Stawach Milickich

Odłowy karpia na Stawach Milickich

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 30-09-2020, 20:58 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Rokrocznie w Dolinie Baryczy, w Krainie Stawów Milickich, organizowane są jesienią Dni Karpia. Jest to wiele różnych imprez trwających przez ok. 2 miesiące. Wśród nich jednym z wydarzeń są pokazowe odłowy karpia. W 2020 roku zaplanowano je na weekend 3-4 października.

***
Przegapiłeś? W podanym poniżej miejscu odłowów ("Ostoja") znajduje się stała infrastruktura turystyczna (domki, gastronomia). Z tego co mówili na odłowach, to świeżą rybę można tam kupić przez cały tydzień oprócz poniedziałków. Nie wiemy czy tak rzeczywiście jest, bo zawsze byliśmy tam tylko w czasie odłowów. Można sprawdzić na stronie www.ostojamilicz.pl.
***

Na czym polegają takie odłowy? Jak wiemy stawy zostały stworzone po to, aby mieć dostęp do świeżych ryb. Dziś nie jest to takie oczywiste, ale kiedyś droga znad morza była długa, kosztowna i niebezpieczna, a do tego ludzie dużo częściej pościli, więc potrzebowali ryb. Zatem trzeba te ryby ze stawów wyłowić i oczywiście nie robi się tego wędką. Rybacy brodzą w wodzie (tak na nasze oko, to poziom wody w stawie został wcześniej obniżony) i sieciami łapią ryby. Wygląda to naprawdę interesująco.
Drewniany stół ze złowionymi rybami, w tle stawy

W ramach imprezy można właśnie takie odłowy zobaczyć, można kupić pochodzącą z nich rybę (świeżą bądź przyrządzoną w punkcie gastronomicznym), ale będą także różne inne atrakcje: stoiska z produktami lokalnymi (owoce, przetwory, miody, a także rękodzieło), imprezy dla dzieci, możliwość przejażdżki bryczką, stoiska gastronomiczne oraz koncerty zespołów ludowych.

Jednocześnie musimy podkreślić, że miejsce, w którym się to odbywa jest bardzo malownicze. Są tu oczywiście stawy, płynie rzeka Barycz, jest tu także stadnina konika polskiego. Po obejrzeniu odłowów warto udać się na spacer po tej pięknej okolicy.
Rzeka Barycz wśród zieleni łąk

Co?
Pokazowe odłowy karpia

Gdzie?
Stawy Gospodarstwa Rybackiego Milicz koło Hodowli Koników Polskich "Ostoja", droga leśna nr 19 w bok od ul. Grzybowej w Miliczu

Kiedy?
3 października 2020 (sobota), godz. 12:00 - 18:00
4 października 2020 (niedziela), godz. 12:00 - 18:00

Dodatkowo:
* Dobra mapa Stawów Milickich
* Oficjalna strona wydarzenia

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 14866103