Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Mierzeja Helska - mapa (wyd. PLAN)

Mierzeja Helska - mapa (wyd. PLAN)

Mapa zawiera dużo informacji i planów, ale też dwa dość istotne błędy.

Redakcja | ostatnia aktualizacja: 26-02-2011, 19:11 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Mierzeja Helska - okładka mapyMapa "Mierzeja Helska" wydana przez PLAN pod marką Galileos prezentuje całą Mierzeję Helską w skali 1 : 50 000. Od strony zachodniej sięga kilka kilometrów za Karwię, a od strony południowej do Rewy. Mapa jest ładnie opracowana, czytelna i dokładna. Ponadto wydawnictwo zawiera plany wszystkich miejscowości na Mierzei Helskiej oraz Władysławowa wraz z Jastrzębią Górą i Karwią.

Na odwrocie mapy zamieszczono poglądową mapkę okolic w skali 1 : 500 000, która obejmuje m.in. Łebę, Trójmiasto i ujście Wisły. Oprócz tego zamieszczono tu bogaty w informacje przewodnik turystyczny ze zdjęciami i opisami poszczególnych miejscowości. Całkiem sporo jak na przystępną cenę mapy.

Niestety, nie ustrzeżono się też błędów. Po pierwsze źle naniesiono granice Nadmorskiego Parku Krajobrazowego na Mierzei Helskiej. W rzeczywistości park ten obejmuje całą mierzeję, a tymczasem na mapie kończy się w okolicach Kuźnicy.

Drugi błąd to złe oznaczenie południków. Na mapie mają one 16 stopni długości geograficznej wschodniej, gdy tymczasem jest to 18 stopni.

Powyższy opis dotyczy wydania I z 2007 roku, będącego aktualnie w sprzedaży.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22891544