Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Mapa dla kierowców, szukanie trasy i adresów: Google Maps

Mapa dla kierowców, szukanie trasy i adresów: Google Maps

Prezentujemy przegląd kilku map internetowych oferujących możliwość szukania adresów, wyznaczania trasy itp. Na pierwszy ogień idzie Google Maps.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 27-10-2009, 20:40 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zalety

+ Szybkość działania. Subiektywnie serwis Google'a działa najsprawniej, obsługa jest wygodna i intuicyjna. Być może dlatego, że jako jedyna z map nie wymaga użycia Flasha - i to jest kolejna zaleta.

+ Brak przeszkadzających reklam.

+ Możliwość przełączania między mapą a zdjęciami satelitarnymi.

+ Przy szukaniu trasy dostajemy jej różne warianty, możemy sobie zatem wybrać bardziej odpowiadającą nam drogę. Przełączanie między wariantami jest bardzo łatwe.

+ Łatwa modyfikacja trasy tak, aby przechodziła przez zaznaczony na mapie punkt.

Wady

- Niezbyt dokładne mapy, brakuje wielu planów mniejszych miejscowości, np. popularnych nadmorskich Dziwnowa czy Pobierowa, o mniejszych nie wspominając.

- Myląca kolorystyka dróg. W Polsce przyjęło się, że drogi krajowe oznaczamy na czerwono, wojewódzkie na żółto, a pozostałe na biało. W Google Maps kolorystyka jest inna.

- Na mapie boczne, ale szerokie i dobre asfaltowe ulice oznaczone są identycznie jak polne drogi, a często nawet ścieżki nieprzejezdne przez auta. Co więcej, Google potrafi wyznaczyć trasę właśnie przez te polne drogi, np. z pewnej dzielnicy Wrocławia do Warszawy pojedziemy przez 1,5 km polnej, mocno dziurawej drogi, która wcale nie musi być przejezdna. Obok prowadzi wygodna asfaltowa ulica, ale dla Google Maps nie ma między nimi różnicy.

- Nie jest trudno znaleźć na mapie błędy, np. znajdziemy w Google Maps most nad rzeką Widawą we Wrocławiu, który od 1997 roku już nie istnieje.

- Nie znajdziemy na mapie fragmentu autostrady A-4 do Zgorzelca otwartego 2,5 miesiąca temu.

Zobacz:
* Serwis Google Maps

Komentarze - forum

f. (28-11-2009, 12:05)

Jako plus do mapy googla należy dodać również bogatą bazę obiektów (np. hotele, budynki użyteczności publicznej itp.) pozwala to na wyznaczanie tras typu Wrocław Hotel Mariott.

dopowiedzenie (28-11-2009, 15:09)

Na plus map googla należy dodać jeszcze jedną bardzo istotną rzecz na ich podstawie google opracowało system nawigacji Google Maps Navigation, obecny na komórkach z systemem Android. Można więc być pewnym ciągłego udoskonalania produktu.Zobacz też

Więcej w naszym serwisie

psur.pl - Wycieczki po Polsce
Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22914720