Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > MapaMap 6.3 kontra MapaMap 6.5 - porównanie

MapaMap 6.3 kontra MapaMap 6.5 - porównanie

Kolejna wersja MapyMap ma kilka użytecznych nowości, ale też pewne rzeczy naszym zdaniem zmieniły się na gorsze.

Redakcja | ostatnia aktualizacja: 17-07-2010, 20:20 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Oto nasz subiektywny przegląd wad i zalet MapyMap w wersji 6.5 po przesiadce z wersji 6.3.

Wady

- Nowy pasek przewijania jest naszym zdaniem bardzo niewygodny. Poprzedni spisywał się dobrze, więc nie wiadomo po co ta zmiana. To trochę denerwujący szczegół, bo pasek przewijania pojawia się na wielu ekranach w menu.

- Przesuwanie mapy przy dużym oddaleniu (kiedy na ekranie mieści się jedno województwo lub więcej) działa dużo wolniej.

Zalety

+ Przy przesuwaniu mapy w końcu widać nazwy dużych miejscowości. W poprzedniej wersji najczęściej się one nie pojawiały, za to mieliśmy nazwane wioski położone tuż obok.

+ Oczywistą zaletą są aktualniejsze mapy, więcej punktów POI itp.

+ Podczas nawigacji dolny panel z informacjami o prędkości, przebytym dystansie itp. jest lekko przezroczysty. Ma to głównie walor estetyczny, ale też w niewielkim stopniu zwiększa obszar mapy, który możemy widzieć na ekranie.

+ Na mapie jest możliwość wyświetlania aktualnych ograniczeń prędkości (nie na wszystkich drogach). Oprócz możliwości włączenia i wyłączenia jest też przydatna opcja wyświetlania ograniczenia tylko jeśli je przekraczamy. Jeśli wybierzemy tę opcję i nie widzimy różnicy między nią a pierwszą możliwością, to powinniśmy zastanowić się nad sobą...

+ Pojawiła się strzałka nakładana na mapę, która obrazuje najbliższy manewr. To dość praktyczna funkcja, bo czasami słysząc ?skręć w prawo? nie wiemy do którego miejsca konkretnie ten komunikat się odnosi, a tak mamy pełną współpracę między obrazem a dźwiękiem. Funkcję oczywiście można wyłączyć.

+ Pojawiła się możliwość przyciągania do drogi strzałki oznaczającej bieżącą pozycję.

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22671065