Używamy plików cookie oraz usług Google Analytics (statystyki strony) i Google AdSense (reklamy) co wiąże się z przetwarzaniem pewnych danych. Więcej informacji oraz możliwości zarządzania tutaj. Jeśli nie wyrażasz zgody zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść stronę. AKCEPTUJĘ
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > artykuły > Internetowa mapa dla kierowców - mapa.pf.pl

Internetowa mapa dla kierowców - mapa.pf.pl

Zapraszamy do trzeciej części naszego przeglądu map z funkcjami wyznaczania trasy. Tym razem przyjrzymy się mapie Panoramy Firm - www.mapa.pf.pl.

Piotr Surowiecki | ostatnia aktualizacja: 19-11-2009, 11:28 | Copyright (c) psur.pl | Zakaz kopiowania tekstu i/lub zdjęć

Zalety

+ Na mapę naniesione są atrakcje turystyczne (we współpracy z serwisem www.polskaniezwykla.pl). Trzeba jednak dodać, że ich pozycjonowanie nie zawsze jest precyzyjne.

+ Na mapie znajdziemy informacje o aktualnych remontach i utrudnieniach na drogach krajowych. Są one jednak widoczne dopiero jeśli zaplanujemy trasę. Co ciekawe wyświetlą się wówczas wszystkie utrudnienia w Polsce, a nie tylko te na zaplanowanej trasie.

+ Mapa działa dość szybko (to nasze subiektywne odczucie).

+ Drogi dwupasmowe są wyróżnione względem jednopasmowych.

+ Intuicyjna kolorystyka dróg - czerwone są drogi krajowe, żółte - wojewódzkie, a pozostałe są w kolorze białym.

Wady

- Niezbyt dokładne mapy, brakuje wielu planów miast i miejscowości, np. popularnych miejscowości wczasowych (Pobierowo, Kościelisko), czy siedzib gminy (Nowy Wiśnicz).

- Na mapie boczne, ale szerokie i dobre asfaltowe ulice oznaczone są identycznie jak polne drogi, a często nawet ścieżki nieprzejezdne przez auta. Co więcej, mapa.pf.pl potrafi wyznaczyć trasę właśnie przez te polne drogi, np. z pewnej dzielnicy Wrocławia do Warszawy pojedziemy przez 1,5 km polnej, mocno dziurawej drogi, która wcale nie musi być przejezdna. Obok prowadzi wygodna asfaltowa ulica, ale dla mapa.pf.pl nie ma między nimi różnicy.

- Niewygodny mechanizm rozróżniania miejscowości o tej samej nazwie (rozróżnienie tylko po województwie).

- Brak możliwości zaznaczenia myszką punktów w dowolnym miejscu na mapie (np. punktów pośrednich przy wyznaczaniu trasy) - w ich miejsce mapa wyszukuje adres w najbliższej miejscowości, która posiada plan.

- Nie jest trudno znaleźć na mapie błędy, np. znajdziemy w mapa.pf.pl most nad rzeką Widawą we Wrocławiu, który od 1997 roku już nie istnieje.

Zobacz:
* Serwis mapa.pf.pl

Komentarze - forumZobacz też

Więcej w naszym serwisie

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 22113029