Wycieczki po Polsce - www.psur.pl
strona główna > wiadomości > Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2014

Lokomotywy w Wolsztynie - majówka 2014

Tegoroczna XXI Parada Parowozów odbędzie się w sobotę 3 maja 2014. Oczywiście jak co roku atrakcji i przede wszystkim przyjeżdżających i odjeżdżających parowozów można się spodziewać w Wolsztynie nie tylko w ten dzień, ale również w pozostałe dni majówki - szczegóły poniżej.

Parada Parowozów jest imprezą o międzynarodowym zasięgu. Co roku, na długi weekend majowy, zjeżdżają do Wolsztyna lokomotywy parowe z całej Europy, często ciągnąc za sobą turystyczne, pasażerskie składy. A dlaczego do Wolsztyna? Bo to jedyne miejsce w Europie, a być może nawet na świecie, w którym lokomotywy parowe obsługują zwykłe, rozkładowe przejazdy pasażerskie w ciągu roku. Po szczegóły i rozkłady zapraszamy do naszego artykułu o Wolsztynie.


Program - Parada Parowozów 2014

Parada będzie odbywała się na torach między parowozownią a dworcem kolejowym (wzdłuż ulicy Dworcowej; zobacz plan Wolsztyna). Wstęp jest bezpłatny.

1-2 maja 2014 (czwartek - piątek):

Już w te dni będą do Wolsztyna przyjeżdżały i z niego odjeżdżały pociągi specjalne ciągnięte przez lokomotywy parowe.

3 maja 2014 (sobota):

Od rana będzie można zobaczyć przyjeżdżające i manewrujące lokomotywy parowe. Tak będzie przez cały dzień, będzie również możliwość przejechania się pociągami ciągniętymi przez takie lokomotywy (szczegóły - patrz poniżej "Pociągi specjalne").

godz. 10:30 - 13:00: Animacje dla dzieci

godz. 13:30 - 15:00: Parada Parowozów
Parada Parowozów to trwający ok. godzinę cykl przejazdów w rozmaitych konstelacjach (np. wszystkie lokomotywy połączone razem). Widzieliśmy to na własne oczy i wrażenie jest rzeczywiście niezwykłe! W tym roku w Paradzie weźmie udział 8 parowozów (z Polski, Czech i Słowacji).

15:00 - 18:00 - Animacje w strefie dla rodzin

godz. 21:00 - 22:30 - spektakl "Światło, dźwięk i para"
Efektowne widowisko odbywające się po zmroku, w którym biorą udział parowozy.

4 maja 2014 (niedziela):

W niedzielę również należy się spodziewać licznych lokomotyw odjeżdżających i przyjeżdżających z wolsztyńskiej stacji oraz pociągów specjalnych, którymi będzie można odbyć przejażdżkę po okolicy.

10:00 - 18:00: Strefa animacji dla dzieci
10:30 - 12:00: Zawody maszynistów
12:00 - 18:00: Animacje dla rodzin


Pociągi specjalne - rozkłady, bilety itp.

Wszelkie informacje o pociągach specjalnych (m.in. rezerwacja biletów, rozkłady jazdy), o możliwościach przyjazdu nimi do Wolsztyna, a także odbycia przejażdżki zabytkowymi składami po okolicach znajdują się na stronie turkol.pl.

Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów w lokomotywami parowymi - lista jest dostępna na stronie Parowozowni Wolsztyn.


Parkingi - plan
Zobacz: plan Wolsztyna z zaznaczonymi specjalnymi parkingami (na planie także inne ważne informacje dla kierowców).


Dni Ziemi Wolsztyńskiej
Równolegle z Paradą Parowozów organizowane są Dni Ziemi Wolsztyńskiej. Zobacz program oraz inne informacje nt. Dni Wolsztyna 2014.

Parada Parowozów 2013Zobacz więcej zdjęć i filmik z Parady Parowozów 2013

(Piotr Surowiecki | opublikowany: 18-02-2014, 17:48 | aktualizowany: 02-05-2014, 9:23)
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie tekstu i/lub zdjęć w całości lub fragmentach zabronione.

Komentarze - forumNajnowsze wiadomości

Wiadomości turystyczne

Krótkie informacje i ogłoszenia na temat turystyki i podróżowania po Polsce, np. o wydarzeniach, wystawach, czy nowych odcinkach dróg.

Dodaj wiadomość

Powiedz o swoim przedsięwzięciu czytelnikom naszego serwisu! Prześlij nam informacje do działu "Wiadomości" - podpisaną imieniem i nazwiskiem wyślij na adres wycieczki małpa psur.pl (regulamin).

Reklama

Szukaj na www.psur.pl

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | Zgłoś niemoralną reklamę | odsłon od XI 2009: 4955139
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz z nich zrezygnować poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki. (więcej)