Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz z nich zrezygnować poprzez odpowiednie ustawienia swojej przeglądarki (więcej). Zamknij
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Zakopane

Zakopane - opłata klimatyczna

Zakopane, gmina Miasto Zakopane. Pobierana jest opłata miejscowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(2,00 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie miejscowości aktualizowaliśmy nie dawniej niż na przełomie 2016 i 2017 roku, a nadmorskie - w marcu 2017. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

turysta (23-02-2015, 22:13)

Pobieranie opłaty klimatycznej w mieście, w którym góry słabo widać z powodu smogu i śmierdzi na każdym kroku to bezczelność. Do tego chodniki, które nie są oczyszczane z lodu, błota pośniegowego, itp. Można nogę złamać bez problemu. Do tego opłaty za wstęp do Parku Narodowego, ostatnio nawet na zabytkowy cmentarz w Zakopanem. Prymitywny transport na poziomie krajów trzeciego świata - busy. Utwierdzam się w przekonaniu, że naprawdę warto jechać na Słowację, tam jest naprawdę europejski poziom pod każdym względem. Zakopane bardzo zmieniło się - niestety na minus.

zett (28-04-2015, 14:48)

Masz rację. Kolejny przykład dziwactwa w postaci "opłaty klimatycznej" to jedno z najbardziej zanieczyszczonych niską emisją miast w Europie- Kraków.

Halama (18-07-2015, 1:17)

Żenujące,że władze Zakopanego Zakopanego pobierają opłatę miejscową.Smog,zaśmiecone ulice, hałas z taniej rozrywki pod skocznią,na Góbałówce, brak toalet, a to wszystko za zgodą urzędujących...Wszędzie opłaty !

Irena (07-08-2015, 20:37)

Jaki jest sposób rozliczania opłaty miejscowej przez pensjonaty,jakie powinnam otrzymać potwierdzenie uiszczenia tej opłaty.Ja nie otrzymałam żadnego rachunku,ani paragonu.

turysta (14-03-2016, 14:38)

nie jedź tam jak tak Ci źle

Ania (24-04-2016, 13:51)

Aja ję zupę ;-]

JulaWeg (15-02-2017, 18:18)

Urząd powinien znależć inny sposób na pobieranie opłat zamiast obciążania tym miejscowych gospodarzy, którzy wynajmują pokoje. Cała masa roboty i nie ma za to żadnej rekompensaty. My mamy zamienione piece na gazowe i nikt nam nie dał żadnej dotacji. Nie zorientowani klienci wręcz podejrzewają nas o naciąganie. Powinniśmy się wszyscy zorganizować przeciwko takim zarządzeniom. Urząd ma pełno ludzi to może sabie pobierać opłaty w inny sposób. Osobiście dziwię się, że ktokolwiek to przyjeżdża. Pzwala się budować ogromne hotele a nic nie wymaga udziału w budowie infrastruktury. Na całym świecie wielcy inwestorzy muszą mieć udział w budowie dróg, mostów, poprawie środowiska itd. Zamiast tego Miasto buduje im drogi dojazdowe i obciąża turystę podatkami.<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 6690820