Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój - opłata klimatyczna

Krynica-Zdrój, gmina Krynica-Zdrój. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(3,50 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie dane aktualizowaliśmy w grudniu 2017 roku, mamy więc większość stawek na 2018 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Krynica-Zdrój - dodatkowe informacje

Komentarze - forum

ajkaw@wp.pl (30-01-2015, 21:55)

skoro maksymalna wynosi 3.33 to dlaczego w Krynicy 3.50?

psur.pl (30-01-2015, 22:01)

Maksymalna stawka opłaty uzdrowiskowej w 2015 roku wynosi 4,32 zł, a w Krynicy pobierają właśnie opłatę uzdrowiskową, więc wygląda na to, że wszystko się zgadza.

Janusz (18-03-2015, 9:41)

W Krynicy to jest absolutny skandal z tą opłatą. Wypoczywam tam od wielu lat i zawsze mnie ta opłata zniechęca do kolejnego przyjazdu, ze względu na jej przesadzoną wysokość w tej miejscowości. Podoba mi się jednak to miejsce i mimo wszystko tam wracam olejny raz. Władze miasta powinny się jednak wstydzić, gdyż pobierają tą opłatę chyba w max wysokości, a jednocześnie (szczególnie wieczorami i w nocy) nie można wyjść na spacer, gdyż śmierdzi niemiłosiernie (spalanie w piecach wszelkich śmieci itp. itd.)! Biorąc taką opłatę władze miasta powinny przynajmniej zadbać o jakość powietrza w tym tzw. "uzdrowisku"!

Mieczysław - Kraków (10-04-2015, 9:15)

Popieram w całości Pana Janusza.

borg (31-07-2015, 14:13)

Opłata to pośmiewisko z takim ciągiem pojazdów które dosłownie non stop jadą. W tym przypadku 2zł to rabunek. Dla dzieci poniżej 4 lat to 0zł. Na chodnikach nie da się bardzo często przejechać wózkiem, a co dopiero minąć inny. Ostatni raz tutaj niestety. Chytry 2 razy traci, tym bardziej jak zniechęca opłatami z kosmosu za niby czyste powietrze z przejeżdzających samochodów.

Maria (29-04-2016, 9:37)

Czy z opłaty klimatycznej zwolnione są osoby posiadające kartę dużej rodziny?

kylo (08-12-2016, 23:12)

dlaczego jeśli przyjechałem w piątek wieczorem a wyjazd był w niedziele rano zostały naliczne 3 doby klimatyczne

agnieszka z Krakowa (01-08-2017, 13:35)

Jestem aktualnie w Krynicy-zdrój. Na głównej ulicy trwa generalny remont, co powoduje, że chcąc dojść do centrum, musimy iść pieszo ponad pół godziny wdychając spaliny, albo jechać autem w potężnym korku bo ruch w dwóch miejscach jest regulowany 5 minut/5 minut. To wielka nieuczciwość pobierać od mojej 3-osobowej rodziny 150 pln za dwutygodniowy pobyt, jeśli chcąc skorzystać z "wód" musimy narażać się na te wątpliwe atrakcje.

Zofia Wawrykiewicz (07-09-2017, 15:57)

Szanowni Państwo, na jaki numer konta mam wpłacić opłatę klimatyczną ?

Majka (31-10-2017, 11:14)

Zgadzam się z Panem Januszem! Te 3,50 zł to skandal za oplatę klimatyczna w Krynicy Zdrój. Tym bardziej że nie ma zniżek ani dla dzieci ani dla seniorów.

Milo (05-04-2018, 5:49)

Oplata klimatyczna za powietrze w kotlinie.Dobrze ustalacie je rok wczesniej.Na jakiej podstawie? Bo powietrze po deszczu i nie tylko jest tak ciezkie powoduje bol glowy. I przez srodek uzdrowiska jest ruchliwa trasa.Nie ma obwodnicy planowanej juz 40 l.Gdzie mozna sprawdzić badania ,ze powiertze jest zeczywiscie zdrowe? Moim zdaniem powinno to byc podane. Bo jesli jest oplata to na jekiejs podstawie. Podawane jest w przewodnikach ,ze to mala Szwajcarja to jednak nie prawda. W Szwajcarii nikt by nie zaplacil z taki halas od 4 rano.I glowna trase autobusowa przez srodek miasta.

Kuba (27-06-2018, 12:50)

Więcej do tej sztucznej perły polskich uzdrowisk nie pojadę. Bylem tam raz i więcej już mnie tam nie zobaczą.Jednym słowem brud i smród spalin a jak jeszcze kazali mi płacić opłatę klimatyczną to skończyło się awantura i moim wyjazdem.Jak można brać opłatę za powietrze które jest takie jak np.w Warszawie a tam opłaty nie biorą. Samochód za samochodem że ciężko przejść przez ulicę, hałas i smród spalin to ma być uzdrowisko.Jeszcze zmuszają żeby za to płacić. Musimy się takim praktykom przeciwstawiać i olewac takie niby kurorty w których zamiast podreperowac zdrowie to można go stracić.

Maryna (02-08-2018, 16:09)

Krynica Zdrój to przereklamowany kurort, w czerwcu 2018r trwały tam remonty ulic i chodników,ogromne korki, tumany kurzu, hałas,powietrze zanieczyszczone spalinami i nie rozumiem jakim prawem pobierają opłatę tzw. klimatyczną.gdybym wiedziała,że zastanę taką sytuację nigdy bym się tam nie wybrała.Zobacz też

<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9708285