Polityka Prywatności: nie gromadzimy indywidualnych danych osobowych, korzystamy z plików cookie. Zobacz więcej | OK, ukryj komunikat
psur.pl - Wycieczki po Polsce
strona główna > opłata klimatyczna > Inowrocław

Inowrocław - opłata klimatyczna

Inowrocław, gmina Miasto Inowrocław. Pobierana jest opłata uzdrowiskowa. Poniżej obowiązujące stawki oraz kalkulator.

(4,20 zł/dzień):


Informacje dodatkowe:
Brak zniżek dla dzieci i młodzieży.

Krótki link do tej strony:

Ważne informacje

 1. W żadnej gminie nie pobiera się opłaty klimatycznej od:
  • osób przebywających w szpitalach,
  • osób niewidomych i ich przewodników,
  • podatników podatku od nieruchomości z tytułu posiadania domów letniskowych położonych w miejscowości, w której pobiera się opłatę miejscową albo uzdrowiskową,
  • zorganizowanych grup dzieci i młodzieży szkolnej,
  • dyplomatów z innych krajów (w pewnych sytuacjach).
 2. Jeśli przy stawkach nie ma informacji o jakichś zniżkach (np. dla emerytów, niepełnosprawnych czy poza sezonem) to znaczy, że takich nie ma. Zawsze zamieszczamy informacje o wszystkich istniejących ulgach.
 3. Staramy się by dane były aktualne: wszystkie dane aktualizowaliśmy w grudniu 2017 roku, mamy więc większość stawek na 2018 rok. Nie możemy jednak zagwarantować, że podane dane będą poprawne i uprzedzamy, że z różnych powodów mogą się w rzeczywistości różnić. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki wykorzystania obliczeń naszego kalkulatora. W przypadku znalezienia błędu prosimy o komentarz.
 4. Używając kalkulatora akceptujesz regulamin serwisu www.psur.pl.

Komentarze - forum

(03-07-2015, 17:43)

jestem zameldowany w Inowroclawiu wiec czy musze placic klimatyczne gdy ide do hotelu na 5 nocy

IP (16-02-2016, 21:12)

Dziś w TV- w uwadze też pokazano smog w Rabce Zdroju i również oburzenie turystów i kuracjuszy miało miejsce, a w Nałęczowie był znajomy w ubiegłym roku. Opowiadał o rezygnacji z ołaty klimatycznej z uwagi na budowę obwodnicy i do chwili gdy trasa komunikacyjna będzie przebiegać przez miasto nie naliczają tej opłaty.

www.psur.pl (17-02-2016, 5:56)

@IP Z tym Nałęczowem to chyba jakiś wyjątkowy przypadek, w jakimś noclegu, bo o ile wiemy, to formalnie uchwała w sprawie opłaty uzdrowiskowej wciąż obowiązuje, a ona jest wiążąca. Natomiast co do smogu, to zimą problem istnieje, szczególnie w górskich miejscowościach. Był nawet w tej sprawie wyrok sądu - polecamy zerknąć na artykuł "Co to jest opłata klimatyczna?", link jest po prawej stronie, trochę w górę, a w tym artykule sekcje "Gdzie trzeba płacić ...?".

IP (17-02-2016, 18:27)

Dlatego w okresie zimy nie powinno się pobierać opłaty klimatycznej, zwłaszcza tam gdzie smog i nie działają tężnie solankowe - bo za co płacimy ?! W dodatku w miejscowościach sanatoryjnych nie zawsze można się poruszać, gdy chodniki nieodśnieżone i ślisko. Tak było w styczniu w Inowrocławiu właśnie. Co do Nałęczowa to informacja od znajomego, który przebywał tam w listopadzie ub.roku.

Krystyna (12-07-2018, 14:38)

Jadę do sanatorium w Inowrocławiu posiadam II gr inw.na oczy.Czy obowiązuje mnie opłata klimatyczna?Zobacz też

<< Opłata klimatyczna - lista miejscowości

Copyright (c) Piotr Surowiecki | O nas i kontakt | Regulamin i polityka prywatności | odsłon od XI 2009: 9707945